Nechtěj vidět, abys uvěřil. Věř, abys uviděl!

Květen 2008

Jessica Alba

25. května 2008 v 0:08

Biografie - Soulfly

14. května 2008 v 17:54 Soulfly
!!!!TENHLE TEXT JE ZKOPÍROVANEJ-TAK ŽÁDNÝ PŘIPOMÍNKY TYPU ŽE JE TO JEN OKPČENÝ!!!!
Biografie - Soulfly
Soulfly se začali formovat v 2. polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera v prosinci 1996 opustil Sepulturu, v níž předtím působil 14 let. Tomu ještě předcházela smrt jeho nevlastního syna, což jej hodně zasáhlo. Po odchodu ze Sepultury měl asi půlroční a pauzu a pak se rozhodl, že založí novou skupinu - Soulfly. Co to slovo znamená nikdo přesně neví. Max to vysvětluje jako "moment, kdy duše D-LOW (Dana Wellse - jeho nevlastního syna) opustila jeho tělo a vydala se na cestu k nebi."
V první sestavě hráli: Roy Mayorga (bicí), Marcell Diaz Rapp (basa), Jackson Bandeira (sólová kytara) a samozřejmě Max (kytara, zpěv). Manažerkou se stala Maxova žena Gloria Cavalera.
1998 nahráli první album, které jednoduše pojmenovali "Soulfly." Na albu si zahrálo mnoho hostů: např.: Chino Moreno, Fred Durst (Limp Bizkit) a členové Fear Factory. Poté odchází Jackson a na jeho místo přichází Logan Mader z Machine Head. Ten však po úspěšném turné, při němž zavítali i do Evropy odchází a raději zakládá vlastní kapelu - Medication a do Soulfly přichází Mike Doling (dříve Snot).
Píše se rok 2000 a Soulfly nahrávají další album - "Primitive." Tentokrát se změna stala na postu bubeníka, kde začal hrát Joe Nunez, který přidal i perkuse. Jako hosté byli přizváni např.: Corey Taylor (Slipknot) nebo Tom Araya (Slayer). Na novém albu se nevyskytuje jen brazilská etnika nebo trash, ale i rap a melodické vokály, o které se postarali Ashy Rabonin nebo Sean Lennon. Poměrně agresivní texty jsou namířené hlavně proti politikům a teroristům a celkově se navážejí na lidskou společnost. V témže roce se uskutečnilo i velké turné, při němž opět nevynechali Evropu.
Roku 2002 vychází 3. album, pojmenované "Soulfly 3." Opět proběhla změna ve složení: za bicí opět usedl Roy Mayorga, který chvíli působil v Medication. Na této desce jsou většinou rychlé písničky, většinou končící pomalou instrumentální pasáží. Hosty se tentokrát staly členové Maxovy rodiny (Ritchie zpívá v Tree Of Pain a Zion v One Nation). Opět následovalo celosvětové turné.
V září 2003 opět proběhla změna ve složení. Vystřídáni byli všichni kromě Maxe. Nové složení vypadá takto: Marc Rizzo (kytara), Bobby Burns (basa) a Joe Nunez (bicí a perkuse), který již se Soulfly hrál v období 1999 - 2001. Nové album "Prophecy" vyšlo roku 2004. První čtyři písničky nahrál na basu Dave Ellefson. Při následujícím turné navštívili i Českou republiku.
"Dark Ages", v pořadí již pátá deska vyšla na podzim 2005. Výjimečně nedošlo ke změnám ve složení kapely. Dark Ages je album asi nejtvrdší a nejagresivnější. Vyskytují se na něm motivy turecké, srbské, ruské a francouzské lidové hudby. Mezi mnohými hosty se na desce opět objevuje i Maxův syn Ritchie
V roce 2008 vydali další album Conquer. Následovalo celosvětové turné, při kterém navštívili i ČR a to v prařském klubu Roxy.

Metal

13. května 2008 v 22:35 Hudba
Tenhle článek je zkopírovanej, tak žádný stížnosti, že je to zkopírovaný!!!!
Death metal
Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.
Doom metal
Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu, ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba. Také se zde velmi často objevují hudební nástroje jako housle, violoncela a flétny.
Black metal
Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy a housle. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky.
Grind core
A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.
Industrial metal
Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dunivými zvuky strojového typu.
Gothic metal
Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.
Progresive metal
Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.
Atmospheric metal
Tento styl je asi nejměkčí součástí metalu, jedná se o pohodovou hudbu, doplněnou o zvuky přírody, která se hodí spíše pro relaxaci.
Folk metal
Opět jde o tu měkčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu. Často se používají nástroje charakteristické pro danou zemi.
Symphonic metal
Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin, kterým se to povede.
Dark metal
Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.
White metal
Název zahrnující všechny styly, které mají co dočinění s křesťanskými texty a podobně.
Heavy metal
Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.
Power metal
V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.
Speed metal
Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.
Trash metal
Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.
Nu metal
Nu - ze slangové angličtiny New, tedy nový metal. Neobjevují se zde kytarová sóla a naopak je zde časté využití samplů.Např.: KoRn,
Techno metal
Je to velmi mladý styl. Techno metal není zas až tak techno hudba, techno zde zastupují hlavně rytmy a samply.

Videa-Lenny Kravitz

13. května 2008 v 22:05 Lenny Kravitz
Are you gonna go my way

Soulfly

12. května 2008 v 18:25 Soulfly
Kapelu Soulfly založil bývalý zpěvák kapely Sepultura, Max Cavalery....

Nějaký videa....

Prophecy

Seek'n'Strike

Frontlines


Sepultura

11. května 2008 v 20:58
nejúspěšnější brazilská formace Sepultura......
Max Cavalera (Bývalý zpěvák a kytarysta Sepultura. teď hraje a zpívá v kapele Soulfly)

Biografie KoRn

11. května 2008 v 19:29 KoRn
Americká Formace KoRn vznikla na počátku roku 1993 v kalifornském městečku Bakersfield z předešlé formace Lapd, k jejímž čtyřem členům byl ze souboru Sex Art zlákán Jonathan Davis, slyšící na přezdívky HIV nebo Faget.
Za mikrofon se tedy postavil dudák Jonathan, do 5i bachratých strun bušil svým perkusivním stylem Fieldy, 7i-strunné, často velmi podladěné kytary trestali Head a Munky, zatímco do bicích bušil, tenkrát ještě náctiletý David Silveria. Kapela se pojmenovala Korn, tedy kukuřice s hrubkou na začátku, kdy místo písmenka "C" zvolila "K" a také s dětskou chybou se stranově převráceným "Я". Tento název byl inspirován hodně oplzlým homosexuálním příběhem o sračce, co po orgasmu jednoho vypadala na jazyku druhého jako kousky kukuřice.
Provokující kvintet se vydal na koncertní štaci po níž se ze zapadákova přemístil do Los Angeles.V roce 1994 tato pětičlenná sebranka vyrukovala s eponymním debutovým bezejmenným albem, naditým pořádnou porcí mixu rapu, hardcoru, hip-hopu, industriálu, funku a metalu. Jonathan ve svých velice osobních autobiografických textech s nevídanou emotivností obnažoval své "zfuckované" dětství a také permanentní traumata, jež ho doprovázela od dob co přijal místo asistenta coronera v Kern County, kde na pitevním stole vídával desítky obětí různých nehod a také násilnických činů. Hudebně posluchače, kromě jeho neumělého a o to více prožitého vokálu a mrmlání, šokoval především ultrahutný kytarový zvuk s hluboce naladěnými sedmistrunnými kytarami a "kopákovitou" basou.
Po rozsáhlém US turné přišla pětice flustrovaných disharmonických hudebníků v roce 1996 se svým druhým, ještě obludnějším psychopatickým albem "Life is Peachy", jež na jedné straně překvapivě nepostrádalo humorné ingredience v předělávce "Lowrider" a na straně druhé, bylo po okraj naplněno totální žumpou, například v kreativně nazvaném titulu "K@#´%!".

Po tradičně obsáhlé šňůře, Korn v roce 1998 vyvrhli fošnu "Follow The Leader", jež debutovala na prvním místě prodejní hitparády Billboard Top 200. Korn zaujali především svoji schopnosti vyjádřit naprosté znechucení nad stavem amerického národa. Na této studiovce se ve skladbě "Children of the Korn" podílel raper Ice Cube a v songu "All in the Family" zase hostoval rapující Fred Durst z nu-metalového hybridu Limp Bizkit. O tom, že členové skupiny nejsou necitlivými hovady svědčí na desce zařazená skladba "Justin", jež vznikla poté co KoRn vyplnili na popud nadace Make a Wish přání čtrnáctiletého, posledním stádiem rakoviny trpícího fanouška, aby s ním jeho oblíbenci strávili několik minut. KoRn nakonec nevyléčitelně nemocného klučinu potěšili svoji několikadenní přítomností. Deska se dobře prodávala i díky dvojici solidně přijatých singlů, písně "Got the Life" a skladbě "Freak on a Leash", jež byla při transformaci do videoklipu částečně obdařena zdařilou kreslenou animací.

Již po roce se pětice výtečníků z uťáplého zapadákova přihlásila se svým dalším velmi kvalitním albem "Issues". Deska, jejíž obal vznikl podle návrhu vítěze soutěže vyhlášené hudební televizi MTV, rovněž ihned kralovala na špici Billboardu a o nějaký čásek později získala čtyřnásobnou platinu. K nejlépe přijatým titulům z tohoto elpíčka patřil bezesporu singl "Falling Away from Me".

Tři roky nato, poté co se členové "Kukuřice" alespoň z části vypořádali se svými osobními problémy natočili v rozličných studiích své nejdražší "čtyřmilionovo-dolarové" album "Untouchables". Masivní hradba, často o oktávu níže podladěných kytar byla na tomto poměrně hodně melodickém albu doplněna spoustou syntetických zvuků. Tvrdý a úsečný funkový projev basovky byl pro tentokrát nahrazen katastrofickým valivým duněním, jež bylo ještě více umocněno zvukem neuvěřitelně zhutnělých bicích. Zpěv Jonathana Davise prozradil, že se v uplynulých letech nevěnoval jen chlastu, ale také hlasové průpravě. Nová deska kvintetu Korn jednoznačně zařadila tuto kalifornskou formaci k nejenergetičtějším skupinám současnosti.

21. listopadu 2003 skupina Korn vydala nové album "Take A Look In the Mirror", jež bylo ohlášeno singlem "Right Now". Frontman Jonathan Davis změnil v posledních letech životní styl, což se logicky odrazilo na posledních dvou albech. Ten tam je jeho uřvaný a uječený projev vtisknutý do alb "Life is Peachy" a "Follow the Leader". Davis se stále zdokonaluje ve zpěvu a na poslední desce si k mikrofonu přizval rappera Nase.
Project Revolution Tour" v Cincinnati v Ohiu na dvaatřicetizastávkové turné po Spojených státech. Spolu s 'kukuřicí' se představily i kapely Linkin Park, Snoop Dogg či Helmet. Mezi tím vydávájí k 10. výročí vzniku kapely, album "Greatest Hits Vol. 1", které s sebou přináší dva cover songy: Another Brick In The Wall od Pink Floyd a Word Up od hvězd 80ých let - skupiny Cameo.
22.února 2005, kdy jsou Korn zavření ve studiu a pilně pracují na psaní své desky, OPOUŠTÍ znenadání tento věhlasný kvintet, kytarista Brian HEAD Welch, aby zasvětil svůj život Bohu... Další album od KoRn nese název See You on The Other Side které vyšlo v roce 2006 a z kterého se nejlépe ujaly singly Coming Undone a Twisted Transistor


Na konci července roku 2007 vyšlo nové osmé studiové album Untitled.
V současné době hrají z původní 5ti členné sestavy jen tři, protože je opustil i bubeník David Silveria a zastupují ho hudebníci, jako například Terry Bozzio....

Korn - Písničky

11. května 2008 v 18:52 KoRn
Break Some Off

I Will Protect You

Love Song

Children of the KoRn (LIVE)

Elisha Cuthbert

10. května 2008 v 23:03

Adriana Lima

10. května 2008 v 22:03

Hudební nástroje

10. května 2008 v 21:51 Hudba
Guitars of my dreams.....

Pain

10. května 2008 v 21:35 Pain


KoRn - Videoklipy

10. května 2008 v 17:39 KoRn

Hudba

10. května 2008 v 16:25
Váš názor....